Koç Holding’e Bağlı Ford Otosan’ın Notu Açıklandı! Zirveye Ramak Kaldı

Ford Otosan, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, kurumsal yönetim notunu 9,57 olarak belirledi. Bu not, şirketin kurumsal yönetim ilkelerine %95,7 oranında uyduğunu gösteriyor. Değerlendirme 21 Haziran 2024 tarihinde KAP’ta yayınlandı.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine uygun olarak derecelendirme yapmak üzere yetkilendirdiği Kobirate, Ford Otosan’ın kurumsal yönetim performansını değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda şirketin aldığı not, alt başlıklar itibariyle şöyle dağıtıldı:

– Pay Sahipleri: %95,67
– Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık: %96,93
– Menfaat Sahipleri: %97,19
– Yönetim Kurulu: %94,21

Bu sonuçlar, Ford Otosan’ın kurumsal yönetim ilkelerine büyük ölçüde uyduğunu ve şeffaflık ile paydaş ilişkilerinde yüksek performans sergilediğini gösteriyor.

KURUMSAL YÖNETİMDE YÜKSEK PERFORMANS

Ford Otosan, kurumsal yönetim ilkelerine uyumda yüksek performans sergiliyor. Şirketin toplam notu %95,7 olarak belirlendi.

KOBİRATENİN DEĞERLENDİRMESİNE GÜVENİYORUZ

Ford Otosan yetkilileri, Kobirate’nin objektif değerlendirmesinin kurumsal yönetim kalitesini yansıttığını belirtti. Yetkililer, “Bu not, şirketimizin şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine bağlılığını gösteriyor,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir